4 Design Days 2019

W dniach 24 – 27 stycznia 2019 roku w Katowicach spotkało się 25 tys. mieszkańców regionu, gości z kraju i z zagranicy, a także ponad 10 tys. gości biznesowych – architektów, projektantów, przedstawicieli biznesu i władz samorządowych. Dla wszystkich pasjonatów designu, przygotowano sesje z ekspertami, gwiazdami telewizji, warsztaty i wystawy tematyczne, a na 13 tys. m2 powierzchni wystawienniczej, można było odwiedzić stoiska ponad 300 wystawców.

Pierwsze dwa dni 4 Design Days 2019 (24-25 stycznia br.) były spotkaniem profesjonalistów, którzy debatowali o trendach współczesnej architektury, designu i rynku nieruchomości. W 50 sesjach tematycznych udział wzięło ok. 500 prelegentów. Wśród nich znaleźli się również przedstawiciele firmy Elita.

Marcin Dymarski, dyrektor generalny, wiceprezes zarządu Elita sp. z o.o., wziął udział w sesji: „Polska marka meblowa – szansa czy mit?” Podczas której dyskutowano min. o tym, czy jest możliwe wykreowanie rozpoznawalnej marki polskich mebli.

Tomasz Pietrzak, dyrektor ds. rozwoju biznesu Elita sp. z o.o., podczas panelu „Projekt łazienka | prezentacje i dyskusja”, rozmawiał o tym jak kształtować ofertę, aby odzwierciedlała zmieniające się myślenie o przestrzeni do życia.

W dniach 26-27 stycznia br. uczestnicy dni otwartych 4 Design Days 2019 wzięli udział w wykładach, warsztatach i spotkaniach z gwiazdami telewizji i projektantami, które poprowadzili m.in.: Artur Indyka, Jimi Ogden, Tomasz Pągowski, Darek Stolarz i Zbigniew Urbański. W gronie słynnych architektów i uznanych krytyków dyskutowano o kondycji polskiego i światowego projektowania oraz o wnętrzarskich pasjach i upodobaniach.

Targi 4 Design Days 2019 zaoferowały szerokiej publiczności liczne wystawy i prezentacje, m.in.: „Design jest dla Ciebie” – wystawę absolwentów i studentów Wydziału Projektowego ASP Katowice, „Stopnie dizajnu“ – ekspozycję przygotowaną przez Wydział Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz wystawę „Architektura Roku Województwa Śląskiego“ – prezentującą wyróżniające się w skali kraju projekty śląskich architektów.

Na odwiedzających Spodek i Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach czekały także bezpłatne porady projektantów wnętrz oraz tematyczne warsztaty poświęcone mieszkaniowym potrzebom współczesnych rodzin.

W ramach 4 Design Days 2019 odbyły się także targi niezależnego polskiego designu SILESIA BAZAAR Dizajn.

Elita Meble Łazienkowe na 4 Design Days.

To fantastyczne wydarzenie odbyło się w Katowicach po raz IV, Elita jednak dopiero na nich debiutowała.

„Nie moglibyśmy sobie wymarzyć lepszego startu (…)” – mówi Joanna Rac – Kiliszewska, Kierownik Działu Marketingu. Na tegorocznych targach firma zaprezentowała swoje nowe kolekcje mebli łazienkowych, wyróżniających się jakością, funkcjonalnością i estetyczną doskonałością marki, która zawsze potrafiła łączyć innowacje technologiczne z ogromną pasją i dbałością o szczegóły każdego produktu.

Łączenie prostej elegancji z wielką dbałością o detale, urzeczywistnia się w nowych pomysłach firmy: wszechstronne kolekcje, charakteryzujące się czystą linią i estetyczną harmonią, stylistycznym kluczem jest dobór odpowiedniej gamy kolorów. Meble łazienkowe Elita zostały zaprojektowane tak, aby sprostać różnym potrzebom i osobistym gustom każdego klienta, po to, by mogli stworzyć swoją własną łazienkę we współczesnym stylu.

Miła i przyjazna atmosfera powitała gości na stoisku Elita, którego wnętrze inspirowane było ciepłem drewna i nowoczesnymi wzorami. Można było na nim zobaczyć najnowsze modułowe kolekcje mebli łazienkowych Futuris, Look i Lofty, a także propozycje produktowe firmy Fiora i Royo.

Meble ustawione zostały w taki sposób, aby nakreślić stylistyczne pomysły i rozwiązania oferowane przez szeroką gamę poszczególnych serii.

Meble łazienkowe przedstawione na targach 4 Design Days zachwycają nowoczesnym stylem, który charakteryzuje wyrafinowana i innowacyjna estetyka. Serie występują w neutralnych odcieniach bieli, anthracitu i cappuccino. To idealne rozwiązanie do stworzenia estetycznego wnętrza łazienki. Dodatkowym atutem jest możliwość wykorzystania nowych, specjalnych, dostępnych w różnych – modułowych rozmiarach, elementów meblowych.