Łazienka w stylu klasycznym

Chcąc stworzyć ponadczasowe wnętrze, takie które nigdy nie wyjdzie z mody, zdecydowanie należy wybrać klasykę. Tradycyjny styl jest nie tylko elegancki, ale i ponadczasowy, do tego doskonale sprawdza się zarówno w małych i dużych łazienkach o różnym kształcie.

Czy styl klasyczny jest przestarzały? Nic bardziej mylnego. Wybór konwencjonalnego projektu łazienki nie musi oznaczać, że kurczowo trzymamy się przeszłości. Bardzo łatwo uwspółcześnić ten styl wybierając nowoczesne akcesoria, niebanalne meble łazienkowe, a także lustra.

Wybierz jeden wyróżniający się szczegół, na przykład wolnostojącą wannę lub duże, gustowne lustro i zrób wszystko, aby stał się on punktem centralnym Twojej klasycznej łazienki. Ważne jest, aby nie zapomnieć o odpowiedniej palecie barw. Zachowanie wąskiej gamy kolorów, np. beżowych, pozwoli uwypuklić wybrany szczegół i sprawi, że nie będzie on nas przytłaczał – co jest idealne w mniejszych pomieszczeniach.

Stworzenie idealnej, klasycznej łazienki wcale nie wymaga ogromnego pomieszczenia. Wysublimowane dodatki, odpowiednio rozmieszczone i dobrane lustra oraz meble łazienkowe pozwolą w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń i stworzyć niezapomnianą łazienkę w stylu klasycznym.

Poniżej znajdziesz kilka szczegółów, na które warto zwrócić uwagę urządzając klasyczną łazienkę.

Punkt centralny.

Szczególna uwagę zwróć na pierwszą rzecz jaką zobaczysz wchodząc do łazienki. Może to być wanna, szafka podumywalkowa czy słupek. Ważne, aby nie była to toaleta.

Tutaj, szafka podumywalkowa z kolekcji kwadro z umywalką nablatową. Przyciąga wzrok i dodaje elegancji.

Lustereczko, lustereczko…

Lustro to fantastyczny materiał do zastosowania w łazience, jest łatwe do czyszczenia, a jego właściwości odblaskowe poprawiają poczucie przestrzeni i światła.

W tej łazience połączono duże lustro z drewnem i wolnostojącą wanną, aby stworzyć wyjątkowy nastrój.

Tradycyjny nie oznacza przestarzały.

Tworzenie łazienki w klasycznym stylu wcale nie oznacza, że musisz być niewolnikiem przeszłości. Połączenie tradycyjnych elementów w nowy sposób pozwoli stworzyć przestrzeń o odpowiednim charakterze i funkcjonalności.

Dodaj wzór.

Całkowity remont może być bardzo kosztowny, ale możesz zmienić swoją łazienkę za pomocą tradycyjnego wyposażenia, po prostu dodając wzór. Na rynku można znaleźć tapety odporne na działanie wilgoci, jeśli pomieszczenie jest odpowiednio wentylowane, sprawdzą się one całkiem dobrze. Należy jednak być ostrożnym stosując tapety w miejscach mocno narażonych na bezpośrednie działanie wody, takich jak okolice wanny czy umywalki. Odpowiednio dobrane pozwolą stworzyć nieprzeciętny salon kąpielowy.

Nowoczesna klasyka.

Klasyka nigdy nie wychodzi z mody, ale zaktualizowana wersja będzie świeższa i nowocześniejsza. W łazience wyposażenie może być nowoczesne, ale drobne tradycyjne detale, jak np. lustra, pozwolą jej nadać eleganckiego, zrównoważonego wyglądu.