Łazienka w stylu nowoczesnym

Podczas gdy styl nowoczesny nie jest dla każdego, ci, którzy go lubią, doceniają piękną prostotę eleganckich, minimalistycznych mebli i czystych powierzchni. Ten wygląd sprawdza się szczególnie dobrze w łazience.

Niezależnie od tego, czy Twój dom jest fantazją modernistyczną, czy chcesz po prostu wykorzystać styl nowoczesny w swojej wymarzonej łazience, przedstawimy Ci naszą receptę na stworzenie idealnego, nowoczesnego wnętrza Twojej łazienki.

Aby stworzyć swój własny projekt, możesz zapoznać się ze wszystkimi wskazówkami lub tylko z tymi, które najbardziej do ciebie przemawiają.

Jedną z głównych  cech nowoczesnej łazienki jest poczucie minimalizmu, a jednym z najlepszych sposobów osiągnięcia tego rezultatu jest dobór odpowiednich mebli łazienkowych.

Podwieszane meble w łazience odsłonią podłogę i sprawią, że dostępna przestrzeń wyda nam się większa, a sama łazienka nabierze wyraźnie nowocześniejszego wyglądu.

Zostając przy minimalizmie, paleta eleganckiej nowoczesnej łazienki wydaje się być bardzo prosta, z naciskiem na kolory neutralne, oczywiście w ponadczasowych odcieniach, takich jak jasna biel, beże, czerń i ciemnoszary.

Ponieważ łazienki to pomieszczenia, które kojarzą nam się  z mokrą przestrzenią, muszą być łatwe w utrzymaniu czystości, dlatego dobór odpowiednich materiałów wykończeniowych ma ogromne znaczenie. Idealnie w nowoczesnej łazience sprawdzają się płytki wielkoformatowe inspirowane subtelnymi, wyrafinowanymi wzorami, takim jak marmur, kamień, czy beton. Fuga może tworzyć piękne efekty, jednak w nowoczesnej łazience zwykle stosuje się minimalną fugę w kolorze dopasowanym do płytki tak bardzo, jak to możliwe, aby uzyskać niekontrastowy wygląd. Tego typu rozwiązanie jest trwałe, estetyczne i praktyczne. Narzuca bardziej skromny przekaz, nie przytłacza dekoracyjnością.

Dla osób, które nie lubią wnętrz wykończonych w ten sposób, czują się w nich „chłodno”, drewno jest świetnym rozwiązaniem. To wspaniały materiał, który wprowadza odrobinę naturalności i pozwala zachować spokojną atmosferę.

Pamiętaj, że poza wykorzystaniem kilku odcieni różnych kolorów, nowoczesne łazienki mają również tendencję do używania ograniczonej palety materiałów i powtarzania tych materiałów na różnych powierzchniach, aby cała przestrzeń wydawała nam się harmonijna. Wybranie jednego konkretnego surowca do wykończenia zarówno ścian, jak i podłóg oraz odpowiednich mebli łazienkowych sprawi, że twoja przestrzeń łazienkowa stanie się spójna.

Dzięki zastosowaniu jasnego oświetlenia, łazienka nabierze efektu świeżości i klarowności, a nowoczesne oświetlenie LED nadaje się doskonale do emitowania jasnego, białego światła bez żółtych odcieni.

Dobre światła, takie jak te, które świecą z góry lustra lub szafki wiszącej z lustrem, pomogą utrzymać ściany w jasności, więc pomieszczenie będzie wyglądało na większe. Światła emanujące z samego lustra idealnie oświetlają Twoją twarz i ułatwią codzienne czynności pielęgnacyjne.

Wspominaliśmy już wcześniej, że nowoczesne łazienki mają tendencję do stosowania minimalistycznego podejścia, bez ozdobnych detali, takich jak np. wyszukane ramy lustra. Proste bezramowe lustro wygląda idealnie i elegancko w nowoczesnej przestrzeni, szczególnie gdy biegnie od ściany do ściany.

Doskonałym sposobem, aby uzyskać bardziej nowoczesny wygląd łazienki, jest zastąpienie zasłony prysznicowej szklanym panelem. Szkło eliminuje wizualną przeszkodę w przestrzeni, dzięki temu możemy uzyskać natychmiastowy większy wizualny wygląd.

Pamiętaj, że nawet w najbardziej minimalnej przestrzeni powinien znaleźć się przynajmniej jeden wyróżniający się element, na którym będzie się mogło skupić oko. Mogą to być charakterystyczne baterie łazienkowe lub wyróżniające się dodatki. Dzięki temu Twoja łazienka nabierze nowoczesnego stylu i niepowtarzalnego charakteru.