Ekologiczna łazienka, czemu nie?

Planujesz stworzyć łazienkę przyjazną środowisku? Nie wiesz na co zwrócić uwagę? Chętnie podpowiemy. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, na które warto zwrócić uwagę projektując EKO przyjazną łazienkę.

Wszyscy chcemy, aby nasza planeta była lepszym miejscem nie tylko dla nas, ale także dla naszych rodzin. Bezwzględnie należy o Nią dbać. Na szczęście możesz zacząć od razu we własnym domu, np. podczas następnego remontu łazienki.

Na rynku można znaleźć wiele ekologicznych produktów, jeśli na myśli mamy coś więcej niż tylko wygląd naszej łazienki. Modernizacja dotyczy m.in. umywalek, baterii, a także materiałów powierzchniowych, dzięki temu są one bardziej przyjazne środowisku, czyli naszej planecie. Oczywiście wszystkie te elementy, wyglądają bardzo stylowo. A za korzystanie z nich Ziemia będzie Ci bardzo wdzięczna.

Baterie i dodatki

Jedną z ważniejszych i popularniejszych strategii, przyjaznych środowisku, jest oszczędzanie wody. Można to zrobić w prosty i elegancki sposób, dzięki odpowiednio dobranej armaturze oraz nowoczesnym bateriom łazienkowym dostępnym na rynku. Wybór nowoczesnej baterii, np. z eko-przyciskiem, perlatorem czy też takich sterowanych fotokomórką pozwoli oszczędzić sporo wody.

Warto również zastanowić się nad ustaleniem zasad dotyczących zużycia wody przez całą rodzinę. Sprawdź, czy dzieci zakręcają wodę podczas mycia zębów i ustal im limit czasu na prysznice. Bez wątpienia i z nieukrywaną przyjemnością zobaczysz spadek wysokości rachunku za wodę.

Meble łazienkowe i umywalki

Zadziwiająco ogromna jest obecnie oferta umywalek. Umywalki z ceramiki czy szkła, montowane na blacie, meblowe lub też stylowe, wpuszczane w blat. Warto zastanowić się nad zakupem nowych mebli lub też pięknie przerobić stare. Bardzo łatwo jest zmienić stary kredens lub konsolę w szafkę podumywalkową czy toaletkę łazienkową.

Ściany i podłogi

Recykling? Czemu nie!

Płytka z recyklingu jest przyjazna dla środowiska i coraz bardziej dostępna. Materiał kompozytowy, którym jest lastryko ponownie zyskuje na popularności. Ten „dekoracyjny beton” z zawartością grubego kruszywa, szlifowany i czasami polerowany, używany jest do wykonywania np. podłóg i schodów.

Marmur i naturalny kamień są równie dobrym wyborem, niemniej jednak droższym. Naturalne linoleum także ma zalety ekologiczne, jest względnie trwałe i wodoodporne. W łazience sprawdza się równie dobrze, jak w kuchni.