Inspirująco, nowocześnie, funkcjonalnie i luksusowo – łazienka 2020.

Łazienka 2020 to nie tylko miejsce do codziennych zabiegów higienicznych. Współczesna łazienka to pokój do odpoczynku, refleksji i prywatności. Ważne jest więc, aby była ona nie tylko nowoczesna i funkcjonalna, ale także inspirująca i luksusowa.

Od naturalnego marmuru o nieregularnej i niepowtarzalnej strukturze smug po letnią zieleń „żywych” ścian – oto trendy łazienkowe, na które warto zwrócić uwagę.

Oaza spokoju.

Łazienka to obecnie coś więcej niż tylko funkcjonalne pomieszczenie. Zdecydowana większość osób dąży do stworzenia miejsca, w którym będzie się mogła odprężyć i „naładować baterie”.

Istnieje wiele sposobów na stworzenie własnego SPA. Mogą to być ekskluzywne dodatki, nastrojowe świece czy luksusowe wyposażenie. Istotne jest, aby stworzyć wnętrze przytulne, eleganckie i nastrojowe, takie w którym będzie wygodnie i pięknie.

Zielono mi.

Zieleń w ciepłych, delikatnych odcieniach wywołuje poczucie spokoju i harmonii, a ciemniejsze barwy zapewniają głębię i unikalny wygląd. Ten kolor pomoże stworzyć indywidualną więź z naturą, a także pozwoli na wyróżnienie się w nieprzytłaczającej aranżacji.

Ciekawym rozwiązaniem są ściany pomalowane farbą w odpowiednio dobranym odcieniu lub botaniczne wzory z bujnymi liśćmi – w formie tapet lub płytek, które nadadzą mocnego śmiałego wyglądu.

Ciepły piasek.

Do podkreślenia ciepła łazienki dobre są naturalne kolory.

Spokojną i miłą atmosferę możemy uzyskać dzięki stonowanym biszkoptowym kolorom łazienkowych ścian. Tutaj również świetnie sprawdzą się farby, tapety czy płytki. Wszystko uzależnione jest od własnych preferencji. Warto jednak zwrócić uwagę na wykończenia. Przyjemne w dotyku materiały to dodatkowy atut ocieplający wnętrze łazienki.

W celu stworzenia indywidualnego charakteru kompozycji warto zastosować kontrast. Współczesne trendy dają nam wiele możliwości.

Kontrast możemy uzyskać poprzez dobranie kolorowej umywalki, baterii czy uchwytów szafkowych.

Idealna całość.

Marmur i jego nieprzeciętne wzory to zdecydowany HIT we współczesnej łazience. Niemal wszystkie projekty łazienek, bez względu na rozmiar, mają w sobie jakiś element marmurowego wyposażenia. Zaczynając od umywalek, blatów, konsol, a kończąc na całych ścianach pokrytych tym szlachetnym kamieniem. Nic dziwnego, marmur to piękny materiał, dostępny w różnych kolorach i niepowtarzalnych wzorach. Temu nowoczesnemu trendowi sprzyja odwaga aranżacyjna, której nie brakuje współczesnym właścicielom nowych łazienek.

Nastrojowa czerń.

Ciemne kolory również mają swoje zalety. Nastrojowa czerń nada łazience wyrafinowanego wyglądu. Odpowiednio dopasowane płytki i meble łazienkowe pozwolą stworzyć świeży i nowoczesny pokój, w którym ukoisz swoje nerwy.