Jak zaplanować i udekorować swoją łazienkę. Najważniejsze wskazówki od naszych projektantów.

Zaaranżowanie idealnej łazienki nie jest łatwe, szczególnie wówczas kiedy chcemy stworzyć idealne, praktyczne i przestronne wnętrze. Jest jednak kilka rozwiązań, na które można zwrócić uwagę, aby upewnić się, że łazienka zaspokoi wszystkie Twoje potrzeby, jako miejsce relaksu i wypoczynku.

Jeśli masz możliwość projektowania łazienki od podstaw, włączając w to instalację elektryczną i wodno – kanalizacyjną, upewnij się również, czy w pomieszczeniu jest odpowiednia wentylacja. Istotne jest także to, aby zwrócić uwagę na małe szczegóły podczas rozmieszczania sanitariatów. Na przykład, gdy otworzysz drzwi łazienki, upewnij się, że pierwsze, co zobaczysz będzie estetyczne i miłe dla oka. Choćby piękne meble, wanna lub kabina prysznicowa – po prostu nie toaleta! Jeśli masz szczęście i widok z okna w łazience jest ładny, ustaw wannę tak, aby można było cieszyć się nim podczas relaksującej kąpieli.

Pamiętaj! Podczas planowania rozmieszczenia poszczególnych elementów łazienki, nawet nie myśl o stylach i kolorach, dopóki nie będziesz pewna gdzie, co i jak będzie ustawione.

Projektując układ łazienki zawsze pamiętaj o tym, jak ważne jest miejsce do przechowywania wszelkich niezbędnych rzeczy. Absolutną zgrozą jest zagracona powierzchnia, szczególnie w łazience.

Oprócz odpowiednich mebli łazienkowych, zamontuj kilka stylowych modułów lub półek obok szafek, aby stworzyć mieszankę otwartej i zamkniętej przestrzeni. W ten sposób wszystkie większe przedmioty mogą być schowane, natomiast dekoracje idealnie uwydatnione. Przykładem mogą być małe bibeloty, takie jak ozdobne butelki, mydła lub przyjazna dla łazienki zieleń, np. aloes czy rośliny zimozielone. W naszej ofercie znajduje się kilka wielokolorowych modułów o smukłych sylwetkach, które są ponadczasowe. Świetnie sprawdzają się w łazienkach, ale mogą być również używane w innych pomieszczeniach domu.

Kolor

Dopasowane kolory to ogromny trend 2018 roku, możesz więc spróbować dopasować ton farby lub płytki, którą zdecydujesz się użyć, z meblami łazienkowymi lub wanną. Białe lub neutralne odcienie zawsze zapewnią wyrafinowany wygląd, w tym prosty biały schemat. Jeśli chcesz uzyskać większą intensywność, użyj mieszaniny głębszych lub bardziej żywych kolorów z jednej palety. Na przykład, jeśli używasz różu, użyj mieszanki koralowców. Pozwoli to stworzyć bardziej zaokrągloną przestrzeń, podczas gdy dokładne dopasowanie kolorów da naprawdę fajny dwuwymiarowy wygląd, nie przypominający schematów w stylu Pop Art.

 

Nie bój się wzoru

Odważne fototapety i tapety. Użyj wzoru, koloru i skali, aby stworzyć prawdziwą intrygującą przestrzeń. W łazience świetnie sprawdzają się tapety winylowe, które stworzą wrażenie wyrafinowania. Kolejną świetną alternatywą są również płytki ceramiczne – gładkie, wzorzyste, 3D. Współczesny rynek daje nam mnóstwo możliwości.

Pamiętaj, pokrywając ściany czymś tak ciężkim jak wzór, natychmiast nadajesz swojej przestrzeni wyjątkowości.

Uważamy, że nie można przeoczyć potencjału projektowego, jaki może zapewnić Twoja łazienka. Bez względu na jej wielkość i kształt, należy poświęć jej taką samą uwagę, jaką przeznacza się na sypialnię, salon czy kuchnię. Dzięki temu zrealizujesz swój plan sprzed kilku miesięcy i zrelaksujesz się w wymarzonej łazience, w długiej kąpieli…