Łazienka dla dzieci – o czym pamiętać podczas jej urządzania?

Większość z nas zna przynajmniej jedno dziecko, które potrzebuje odrobinę dodatkowej motywacji, by umyć zęby, ręce lub wskoczyć do wanny. Poniżej chcielibyśmy przedstawić kilka pomysłów na zaprojektowanie zabawnej, funkcjonalnej  i bezpiecznej łazienki dla dzieci, z której pociechy będą chciały korzystać.

Zdecyduj się na jeden motyw

Chcąc stworzyć wesołą i zabawną łazienkę dla dzieci, taką, która nie będzie wyglądał jak magazyn zabawek, zaaranżowany właśnie przez dzieci – zdecyduj się na jeden konkretny motyw, zamiast tworzyć miszmasz z wielu elementów. Jak znaleźć motyw? Sprawa jest prosta, wystarczy skupić się na obszarze zainteresowań naszego malucha, może to też być ulubiona książeczka czy film. Prawdopodobnie szybko okaże się, że spójny wygląd zapewnią nam wróżki, samochody czy też misie.

Wybierz powierzchnie łatwe do czyszczenia

Projektując łazienkę dla dzieci szczególną uwagę należy zwrócić na funkcjonalność. Bardzo ważny jest dobór solidnych materiałów, które są łatwe do czyszczenia. Jeśli masz możliwość, zdecyduj się na wielkoformatowe płytki z minimalną spoiną, to zdecydowanie ułatwi czyszczenie. Szklane lub konglomeratowe umywalki będą równie praktyczne. Wystarczy odrobina płynu, aby usunąć plamy z brudu, pasty do zębów i mydła.

Pamiętaj! Meble łazienkowe wykończone lakierem są łatwe w utrzymaniu czystości.

Odrobina magii nie zaszkodzi

Dzieci uwielbiają magię, jak wiemy dostępna jest nowa technologia łazienkowa, taka która może ją zapewnić. Świecące lustra, które możemy włączyć bez użycia rąk, lustra do których, w razie potrzeby, możemy podłączyć tablety. Jeśli masz chęć, idź na całość, zdecyduj się na inteligentne baterie, które włączają i wyłączają się automatycznie. Kuszące również wydają się być wanny do chromoterapii, które zapewniają wielobarwny pokaz świateł podczas kąpieli.

 

Wybierz wesołe dodatki

Twoje dzieci pokochają naprawdę wyjątkowe i pomysłowe dodatki. Ręczniki i dywaniki z aplikacjami ulubionych bohaterów. Mydelniczki, czy kubeczki w kształcie kochanych zwierząt.

Wszystkie, tego typu elementy zachęcą twojego malucha do codziennych wizyt w wesołej łazience

Zadbaj o zabezpieczenia

Pokrywy toaletowe, szuflady i drzwiczki szafki to okolice, które koniecznie powinny być zabezpieczone. Małe dzieci, uwielbiają wkładać ręce w niewłaściwe miejsca.

Warto również zastanowić się nad miękką, wolnoopadającą deską toaletową, która zapewni ciszę i spokój oraz mniej przytrzaśniętych palców.

Kosz na bieliznę

Umieść kosz na bieliznę w łazience dziecka, a unikniesz porozrzucanych po całym domu ubrań. Oczywiście dopasuj go do motywu wybranego do łazienki swojego malucha.