Łazienka w stylu glamour. Jak ją urządzić?

Łazienka to oaza relaksu, w której można odpocząć po długim dniu i zmyć wszystkie problemy i troski. Dlatego jej wystrój i design są ważne. Łazienka powinna być wygodna i komfortowa. Jeśli lubisz luksus i odrobinę przepychu, możesz stworzyć wspaniałą łazienkę w stylu glamour, która sprawi, że poczujesz się królową lub królem za każdym razem, gdy do niej wejdziesz.
Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, dzięki którym stworzysz swoją łazienkę w stylu glam.

1. Umywalka i szafka podumywalkowa.

Szklana umywalka to idealny wybór do łazienki w stylu glam, doskonale odbije światło i stworzy piękny efekt głębi oraz dodatkowo lekko rozświetli pomieszczenie. Jeśli lubisz meble łazienkowe w stylu nowoczesnym, wybierz prostą szafkę podumywalkową, lakierowaną na wysoki połysk. Taką, którą zawiesza się na ścianie. Zyskasz w ten sposób przestrzeń na nogi i sprawisz, że łazienka będzie wyglądała na większą.

2. Oświetlenie.

Oświetlenie jest kluczowym krokiem w uzyskaniu pożądanego efektu. Warto więc zastanowić się nad kilkoma punktami świetlnymi zamiast wyłącznie jednego, umieszczonego centralnie na suficie. Kilka dodatkowych ściennych kinkietów i jeden lub dwa nad lustrem, sprawdzą się idealnie w łazience w stylu glamour. Takie rozmieszczenie pomoże w ustawieniu tonu i rozjaśnieniu pokoju, zapewniając jednocześnie cienie. Stworzysz dzięki temu dramatyzm, a łazienka zyska na tajemniczości.

3. Wykończenie ścian.

Natychmiastowy efekt uzyskasz bardzo łatwo, jeśli zmienisz wykończenie ścian.

Oto 3 protipy:
  • Farba – zmień kolor ścian, dostosuj go do pożądanego wyglądu. Poważnie zastanów się nad farbami metalicznymi, lub takimi z odrobiną brokatu. Zapoznaj się z techniką faux, dzięki niej uzyskasz większą głębię ścian.
  • Tapeta – tapeta wraca do łask, a łatwość jej wykorzystania jest dodatkowym atutem. Znajdź wzór, który ci się spodoba, a jeśli to konieczne, dodaj kilka obrazków, aby nadać jej bardziej efektownego wyglądu.
  • Szablony – w dzisiejszych czasach możemy znaleźć szablony w lokalnych sklepach wielkopowierzchniowych. Wybierz wzór, nanieś na ścianę i ciesz się pięknym wnętrzem. Szablony można również zakupić online, bezpośrednio do domu.

4. Lustro

Obecnie mamy możliwość wyboru dowolnego kształtu i rozmiaru lutra. Chcąc dopełnić styl glamour należy zdecydować się na lustro, które podkreśli wybrany przez Ciebie styl.

Pamiętaj, lustro to ważny dodatek, nad którym warto zastanowić się nieco dłużej.

5. Ręczniki i akcesoria

Łatwo zmienić wystrój łazienki, wymieniając akcesoria. Zamiast jednego ręcznika dodaj kilka. Dzięki temu łazienka wyda się nieco bardziej luksusowa. Trudno jest znaleźć dodatkowe miejsce, ale możesz np. starannie złożyć kilka ręczników do rąk i umieścić je na tacy, tuż przy umywalce, goście zawsze doceniają takie miłe gesty.

Oprócz ręczników dobrze jest również zadbać o dywaniki i maty do kąpieli, oczywiście pamiętaj o odpowiednim, wybranym przez ciebie schemacie kolorów.

Kolejny protip

 

Dobierz kilka różnych akcesoriów, niekoniecznie funkcjonalnych, ale raczej takich, które pomogą stworzyć łazienkę w stylu glamour.