Mała Łazienka – powiększ wizualnie jej wygląd.

Jeśli nie mieszkasz w wybudowanym na zamówienie domu z luksusową wanną i garderobą, prawdopodobnie, jak większość z nas, jesteś właścicielem niewielkiej łazienki. Zgadza się, mała łazienka może być przytulna i intymna. Może również dawać wrażenie klaustrofobicznej i przygnębiającej.
W zależności od stylu wykończenia, jakiego użyjesz, może być cicha i wyrafinowana, urocza lub błyszcząca jak pudełko z biżuterią.

Bez względu na to, w jakim stylu ozdobisz swoją niewielką łazienkę, ona zawsze będzie – mała. Mimo to, dzięki odrobinie wizualnej magii, zmianie koloru i oświetlenia, możesz przekształcić swoją małą łazienkę w przytulny salon kąpielowy.

Łazienka to bardzo wyjątkowa przestrzeń, w której spędzamy dużo czasu. Wykorzystaj niektóre z polecanych trików dekoracyjnych, aby Twoja łazienka wyglądała i była większa, nawet wówczas, gdy pozostanie w tym samym rozmiarze.

 

Wybierz spokojne i łagodne kolory do swojej łazienki.

Stonowana, delikatna kolorystyka daje złudzenie większej przestrzeni. Oczywiście, nie oznacza to, że mała łazienka musi być pudrowo różowa, ale zdecydowanie lepiej jest unika
mocnych, intensywnych kolorów. Zdecydowanie lepiej jest zaakcentować akcesoria i ręczniki, a tony pastelowe, neutralne i białe pozostawić dla tła. „Chłodne” kolory dają nam poczucie spokoju.

Rozjaśnij pokój łazienkowy

Bez zajmowania dodatkowego miejsca na blacie lub podłodze, możesz uzupełnić oświetlenie swojej łazienki, aby dodatkowo rozjaśnić jej wygląd. Oprawa do wbudowania może być zainstalowana w suficie i skupiona na dowolnym obszarze. Świetnym rozwiązaniem są kinkiety lub panele LED, zamontowane nad lustrem. Droższą alternatywą dla wniesienia większej ilości światła do pomieszczenia byłby np. świetliki lub większe okna. Na takie rozwiązania nie zawsze możemy sobie pozwolić.

Szafka podumywalkowa

Szafka podumywalkowa zapewnia wygodne miejsce do przechowywania niezbędnych w łazience rzeczy. Uzupełnienie wiszącej umywalki szafką podumywalkową lub zastąpienie nią nogi doda Twojej łazience elegancji. Dzięki temu zyskasz również przestrzeń do gromadzenia swoich drobiazgów.

Powiększ przestrzeń lustrami

Fantastycznym sposobem na optyczne powiększenie przestrzeni jest duże lustro. Zdecyduj się na największe, na jakie możesz sobie pozwolić i umieść je nad umywalką. Lustro będzie odbijało całe światło w łazience i wzmacniało kolory, dzięki temu nasz salon łazienkowy nabierze wizualnych gabarytów. Warto również rozważyć zbiór lusterek ułożonych artystycznie w miejscu jednego dużego lustra.

Wybierz jasną podłogę do łazienki

Podobnie jak ze ścianami, podłoga będzie dawała wrażenie większej, jeśli zostanie wykończona jasnym kolorem. Jeśli nie możesz wymienić podłogi w łazience, wybierz duży, jasny dywanik, który stanie się jednocześnie eleganckim dodatkiem.