Na co zwrócić uwagę dobierając akcesoria łazienkowe?

Faktem jest, że kluczową rolę w określaniu stylu, nastroju i wyglądu łazienki odgrywają akcesoria łazienkowe. Dzięki odpowiednim dodatkom twoja łazienka będzie miała niepowtarzalny, efektowny, przytulny wygląd.

Łazienki zwykle zajmują mało miejsca w porównaniu do innych pomieszczeń, wyzwaniem więc staje się dobór odpowiednich akcesoriów łazienkowych. Spowodowane jest to niezgodnością, wywołaną przez konfrontację dostępnego miejsca z długą listą naszych potrzeb. Oczywiście nie ma problemu bez rozwiązania, możemy łatwo pozbyć się dylematu wybierając akcesoria łazienkowe o podwójnej funkcjonalności, zachowujące oczywiście walory estetyczne.

Niezbędne akcesoria łazienkowe:

 

Baterie, zestawy prysznicowe, deszczownice

Te elementy stanowią bardzo ważną część wykończeniową każdej łazienki.  Oprócz głównej funkcji, jaka pełnią, stanowią one ważną rolę dekoracyjną.

Obecnie, na rynku, dostępna jest szeroka gama baterii, szczególną uwagę należy jednak zwrócić nie tylko na kolor i design, ale przede wszystkim na sposób montażu.

Ważne jest, aby wybrać baterię, która będzie pasowała do umywalki i która uzupełni jej wygląd, podkreślając jej piękno.

Uchwyt na papier toaletowy

Mały wieszak, który „trzyma” papier toaletowy. Taki uchwyt może być wykonany z różnych materiałów, takich jak plastik lub metal. Zwykle umieszcza się go obok miski wc.

Pojemniki i kubeczki

Przydatne w łazience są różnego rodzaju pojemniki i kubeczki, które można traktować jako odrębne organizery. Idealnie sprawdzają się do przechowywania wacików, drobnych kosmetyków, pasty do zębów czy nawet samych szczoteczek do zębów.

Można je przymocować do ściany w celu zapewnienia większej stabilności, albo umieścić na płaskiej powierzchni.

Dozownik mydła

Urządzenie, które dozuje mydło w płynie po odpowiednim uruchomieniu. Dozownik może być zautomatyzowany lub ręczny. Zwykle decydujemy się na ręczny dozownik, który sprawdza się idealnie w domowych łazienkach.

Dobrym rozwiązaniem jest mydelniczka, stojąca lub mocowana do ściany. To rozwiązanie idealne dla zwolenników mydeł w kostce.

 

Wieszak na ręczniki

Bezwzględna konieczność w łazience. Podobnie jak większość przedmiotów w łazience, wieszak może być wykonany z różnych materiałów, ale zazwyczaj jest on wykonany ze stali.

Szczotka toaletowa

Szczotka toaletowa służy do czyszczenia miski wc w łazience. Szczotka może być stojąca lub za pośrednictwem uchwytu, mocowana do ściany.

Organizer w szufladzie

Przydaje się gdy mamy dużo kosmetyków. Organizer umożliwi posegregowanie najdrobniejszych przedmiotów codziennego użytku oraz kosmetyków.

Lustra

Trudno sobie wyobrazić łazienkę bez lustra. Czy to duża czy mała, każda łazienka wręcz potrzebuje luster.

Lustra są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, zawsze możemy dopasować je do naszego gustu i wymiaru łazienki. W większości łazienek lustro znajduje się nad umywalką.

Maty i dywaniki łazienkowe

Okazuje się, że są to najczęściej używane akcesoria w łazience. Maty mogą być wykonane z materiałów syntetycznych lub z naturalnej bawełny. Pomagają zapobiegać ślizganiu się poprzez absorbowanie wilgoci w łazience.

Dzięki szerokiej gamie akcesoriów łazienkowych dostępnych na rynku, czasami trudno jest wybrać te, które najbardziej pasują do nas i do naszego budżetu.

Poniżej kilka szczegółów na które należy zwrócić uwagę, zanim wpadniemy w zakupowy szał.
Przede wszystkim:

  • Zdecyduj, czego chcesz. Zanim zaczniesz zakupy, ważne jest, aby przyjrzeć się swojej łazience i zadecydować o akcesoriach, na które możesz sobie pozwolić. Dzięki temu dopasujesz łazienkę do swoich potrzeb.
  • Oceń dostępną przestrzeń i układ własnej łazienki. Dzięki temu określisz rodzaj, kształt i rozmiar swoich dodatków.
  • Pamiętaj! Skup się na podstawowych i najistotniejszych akcesoriach. Nadaj priorytet najbardziej podstawowym dodatkom, takim jak mydelniczki, wieszaki na ręczniki czy uchwyty na szczoteczki do zębów. Te drobiazgi nadają ton innym niezbędnym elementom.
  • Rozważ funkcjonalność akcesoriów. Należy być czujnym dokonując wyboru, zastanów się które akcesoria będą najlepiej funkcjonować w Twojej łazience. Pomyśl o wszystkich ewentualnościach, które mogą się pojawić, na przykład o dzieciach, czy będą mogły dosięgnąć do niezbędnych rzeczy i z nich korzystać?
  • Zwróć uwagę na wykończenie swojej łazienki. Akcesoria łazienkowe powinny uzupełniać jej wygląd, a także podkreślać jej funkcjonalność. Dodatki nie powinny konkurować z ogólną perspektywą łazienki, one powinny ją dopełniać.
  • Zadbaj o jakość wybranych produktów. Wiele osób uważa, że ​​cena najlepszych akcesoriów łazienkowych powinna być wysoka, co nie zawsze jest prawdą. Istnieje wiele wysokiej jakości akcesoriów łazienkowych, które są sprzedawane w rozsądnych cenach.
  • Zaplanuj swój budżet i działaj zgodnie z ograniczeniami finansowymi. Określ konkretną kwotę, którą chcesz i możesz zapłacić za akcesoria łazienkowe. Nie roztrwaniaj pieniędzy, możesz wydać mniej i dostać wszystko, czego potrzebujesz.