Pojedyncza czy podwójna umywalka?

Umywalka to bardzo ważny element wyposażenia łazienki. Odpowiednio dobrana umywalka usprawni codzienną rutynę, a także ozdobi naszą łazienkę, jest to część wyposażenia, która zdecydowanie najbardziej przyciąga wzrok.

Bez względu na to czy remontujesz łazienkę czy projektujesz ją od podstaw warto zastanowić się nad rodzajem umywalki.

Jednym z podstawowych pytań jakie zwykle padają w takich sytuacjach jest, czy wybrać umywalkę pojedynczą czy umywalkę podwójną? Nie możesz się zdecydować? Zastanawiasz się nad zaletami i wadami takich umywalek? Chętnie rozwiejemy Twoje wątpliwości.

To jak? Pojedyncza czy podwójna umywalka?

Podwójne umywalki to podwójna korzyść. Zapewniają przestrzeń dla dwóch osób jednocześnie, a co za tym idzie, ograniczenie stresu związanego z dzieleniem łazienki każdego ranka i ogólnie rzecz biorąc, większą wygodę. Wymagają one jednak podwójnej hydrauliki, podwójnej konserwacji, no i niestety, ale nie mieszczą się w każdej łazience.

Zastanawiasz się czy bliźniacze umywalki to dobre rozwiązanie dla Ciebie? A może pojedyncza, większa umywalka miałaby większy sens? Dokonując wyboru zwróć uwagę na kilka kluczowych zasad, które ułatwią Ci podjęcie decyzji.

Wielkość, czyli co zmieści się w Twojej łazience?

Zwróć uwagę na to, że nawet jeśli Twoja łazienka jest wystarczająco duża, aby zmieściła się w niej podwójna umywalka, nie zawsze oznacza, że jest to dobre rozwiązanie. Zastanów się, czy podwójna umywalka nie zajmie zbyt dużo przestrzeni, czy nie będzie zbyt przytłaczająca? Pamiętaj, aby w łazience nie zabrakło miejsca na swobodne poruszanie się.

Wygoda, więcej miejsca dla Ciebie.

Niepodważalną zaleta podwójnej umywalki jest większa przestrzeń osobista, jaką zyskujesz każdego dnia. Nikt nie musi się spieszyć i nikt sobie nie przeszkadza w łazience.

Wszystkie, twoje kosmetyki znajdują się w niezmienionym miejscu, tuż pod Twoja ręką, gdyż nie ma konieczności ich przestawiania, to Twoje miejsce. Wygoda wiąże się jednak z obowiązkami, trzeba sprzątać podwójna przestrzeń.

Budżet. Na co, lub na ile, możesz sobie pozwolić?

Remont wiąże się z wydatkami, duże zakupy obligują do ustalenia budżetu, dlatego na początku warto zastanowić się nad tym, na co Cię stać. Podwójna umywalka wiąże się z podwójna hydrauliką, czyli koszty remontu wzrastają.

W zależności od tego, jaki rodzaj podwójnych umywalek preferujesz np. szklane czy konglomeratowe, ich ceny mogą się znacznie różnić. Zastanów się jakie masz preferencje i czego oczekujesz.

Wzory, czyli co lubisz?

Na rynku mamy różne modele podwójnych umywalek, wykonanych z różnych materiałów np. z konglomeratu, ceramiczne lub szklane. Wybór jest dosyć szeroki i daje możliwości do aranżowania łazienki w dowolny sposób.

Pamiętaj, jeśli ogranicza Cię przestrzeń, ale chcesz zachować wizualna swobodę, zastanów się nad podwójną umywalką mocowaną do ściany.

Decyzja dotycząca wyboru pojedynczej czy podwójnej umywalki jest sprawą osobistą. Przed dokonaniem wyboru zastanów się, co będzie dla Ciebie najodpowiedniejsze, jaką masz przestrzeń do dyspozycji, co jest dla Ciebie ważne, na co Cię stać i co lubisz. Powyższe kategorie pomogą Ci rozwiać wątpliwości.

A na naszej stronie znajdziesz wiele ciekawych propozycji zarówno pojedynczych jak i podwójnych umywalek.