Uchwyt meblowy – detal, który ma znaczenie.

Mały, z pozoru nieistotny, a jednak jest ważnym elementem aranżacji, który niejednokrotnie określa styl wybranej szafki łazienkowej. Uchwyt meblowy, podobnie jak dobór odpowiedniego obuwia do wybranej stylizacji, może całkowicie odmienić wygląd całego zestawienia.

Okucia mają znaczenie, nie tylko wizualne. Odpowiednio dobrane uchwyty łazienkowe usprawnią codzienną łazienkową rutynę. Szeroki wachlarz produktów oferowanych na rynku pozwala nam skupić się nie tylko na kształcie, kolorze czy rozmiarze uchwytu, możemy również wybrać materiał, z którego jest on wykonany.

Eleganckie, klasyczne, a może fantazyjne, podjęcie decyzji może być trudne, a wciąż zmieniające się trendy nie ułatwiają zadania. Znalezienie równowagi między obecnie panującą modą, a ponadczasowością jest trudne, jednak nie niemożliwe.

O czym pamiętać?

 

 

 

OKUCIA

Okucia, które w ostateczności zostaną wybrane, są tak samo ważne jak same meble. Na rynku w dyspozycji jest wiele opcji, jak np. skóra, drewno, mosiądz, stal czy aluminium. Dostępne są one zwykle w różnych wariantach kolorystycznych oraz w różnym wykończeniu np. satynowym, lakierowanym lub szczotkowanym.

Materiały neutralne, jak np. metal dobrze wyglądają na niemal każdej powierzchni.

#protip: Mieszanie materiałów i kształtów uchwytów, a nie dopasowywanie ich, to rozwijający się trend w aranżowaniu nie tylko łazienki.

WŁASNY STYL

Najważniejsze to dopasować wnętrze do siebie. Nie chodzi wyłącznie o funkcjonalność, ważne jest również wyrażenie swojej osobowości oraz stylu.

Są dwie strony medalu, i w zależności od własnych preferencji, niektórzy projektanci uznają, że np. najlepszym rozwiązaniem jest dopasowanie uchwytów do wszystkich wykończeń w łazience, zaczynając od baterii, a kończąc na oprawie lustra. Inni z kolei, będą podtrzymywać zasadę kontrastu. Ważne jest, aby w tym wszystkim nie ulec namowom i iść w parze z własnymi gustami.

#protip: Aranżując własną łazienkę, wyraź siebie.

ROZMIESZCZENIE UCHWYTÓW

Uchwyty można umieścić w dowolnym miejscu na froncie szafki, jednak trzymanie się sugestii producenta mebli zwykle nie zawodzi. Istotny jest odpowiedni montaż całej szafki łazienkowej, który znacząco wpływa na wizualną jakość kompozycji, a także bezawaryjność jej funkcjonowania.

Uchwyty w postaci gałek świetnie sprawdzają się wówczas, gdy są wyśrodkowane na froncie, nie muszą one zajmować centralnego miejsca. Mogą być one przesunięte wyżej lub niżej, chodzi głównie o to, aby były one równo oddalone od bocznych krawędzi frontu.

Bardzo popularne są uchwyty listwowe umieszczone na całej długości frontu szuflady. Zdecydowanie ułatwiają łazienkową rutynę i ze względu na liczne warianty kolorystyczne, idealnie wpasowują się w niemal każdy styl.

Wszystko w Twoich rękach!

Bez względu na to na jaki rodzaj, kolor czy kształt uchwytu się zdecydujesz, nie wahaj się spróbować czegoś niekonwencjonalnego. Przykładaj uchwyt, przekręcaj go i przesuwaj, zobacz jak będzie wyglądał poziomo, pionowo, a nawet ukośnie. Znajdź dla niego odpowiednie miejsce i stwórz wnętrze – piękne dla Ciebie!