Dla powietrza, dla Ziemi, dla przyszłości.

Matka natura zapewnia nam olbrzymią ilość pięknych i przydatnych rzeczy. Od cudownych widoków, po pyszne jedzenie i schronienie, utrzymuje ona również subtelną równowagę, niezbędną do utrzymania życia na naszej planecie.

Natura pracuje niezwykle ciężko po to, aby życie mogło wszędzie istnieć. W miarę rozwoju przemysłu i rozprzestrzeniania się śladu ludzkiego delikatność tej równowagi coraz bardziej rośnie. Dlatego też, bardzo ważne jest, żebyśmy dołożyli wszelkich starań, aby pomóc naturze. Zacząć należy od dbania o środowisko.

Środowisko jest ważne.

Czyste środowisko jest niezbędne nie tylko dla naszego zdrowego życia, ale także dla przetrwania wszystkich żywych istot. Jednym z najważniejszych zasobów, jakie zapewnia nam środowisko jest powietrze. Wysiłki jakie jednak wkładamy na rzecz zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza nie są w stanie zniwelować zanieczyszczenia jakie „wpuszczamy” do powietrza, każdego dnia. Według informacji, jakie można uzyskać z Agencji Ochrony środowiska (EPA) wynika, że zanieczyszczenie środowiska może zwiększyć ryzyko zawałów serca, astmy, zapalania oskrzeli i przedwczesnej śmierci.

Warto pamiętać, że niszczymy nie tylko powietrze, samodzielnie zanieczyszczamy również wodę czy glebę. Ziemia jest naszym jedynym ogromnym i wspaniałym domem, powinniśmy o nią dbać, aby przyszłe pokolenia, również mogły korzystać z tego niesamowitego daru.

Dosadzamy, bo wierzymy, że warto.

Drzewa są cenną częścią globalnego środowiska naturalnego. Wykorzystujemy je do budowania domów, w których żyjemy. Dzięki produktom wytworzonym z drzew, możemy wykonywać, te podstawowe, codzienne czynności, takie jak siedzenie, czytanie, pisanie i jedzenie. Zapomnieliśmy, jak cenne są dla nas drzewa i to jeszcze zanim podda się je obróbce.

Drzewa pomagają oczyścić powietrze, którym oddychamy, filtrują wodę, którą pijemy, a także gwarantują siedlisko dla ponad 80% światowej różnorodności biologicznej lądu. Lasy, w prosty dla siebie sposób, pochłaniają szkodliwy dwutlenek węgla z atmosfery i są kluczowymi składnikami 25% wszystkich leków.

Ciekawostka: Aspiryna, pochodzi z kory drzewa.

Cenimy środowisko, ważne jest dla nas czyste powietrze, dlatego postanowiliśmy zorganizować akcję dosadzania lasu „zdrowy Las, więcej Nas”. Znaczna część naszych pracowników zbierze się 21.09.2019 r. w okolicach leśniczówki Wilki (gmina Sztum) i posadzi kilka tysięcy sadzonek drzew.

Celem akcji „zdrowy Las, więcej Nas” jest:

  • podnoszenie świadomości ekologicznej w zakresie zalesiania terenów leśnych, ochrony środowiska i zmian klimatu,
  • ukazanie walorów otaczającej przyrody,
  • ugruntowanie wiedzy na temat dbałości o czystość otaczającej nas przyrody.

To pierwsza tego typu akcja, którą organizujemy, wiemy jednak, że nie ostatnia. Wierzymy, że małe kroki mają kluczowe znaczenie, a zadziwiająca łatwość ich osiągnięcia, może mieć pozytywny wpływ na całą naszą planetę.
Zdajemy sobie sprawę, że drzewa są ważne i istnieje wiele powodów, dla których powinniśmy sadzić ich więcej.