Najczęściej zadawane pytania

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania!

1. Moje korzyści z wyboru mebli Elita.

Dzięki zastosowaniu w poszczególnych elementach wysokiej klasy okuć i materiałów odpornych na działanie wilgoci możemy być pewni, że meble Elita będą nam służyły przez wiele lat. Bogaty wybór elementów sprawia, że możemy kompletować funkcjonalne zestawy łazienkowe według własnych preferencji i gustów.

2. Jaka jest gwarancja na meble łazienkowe?

Meble Elita objęte są 24 miesięczną gwarancją na wszystkie elementy.

3. Co to jest soft close? Co to jest cichy samodomyk?

System soft-close inaczej zwany cichym samodomykiem spowalnia zamykanie drzwiczek i szuflad i dociąga je do pozycji całkowicie zamkniętej. Funkcja to ogranicza trzaskanie drzwiczkami i szufladami. Dzięki temu meble nie niszczą się i posłużą przez wiele lat.

4. Co to jest pełen wysuw?

Pełen wysuw to termin, który określa zakres wysunięcia szuflad. Zastosowanie opcji pełnego wysuwu pozwala na całkowite wysunięcie szuflady  a co za tym idzie daje nam swobodny dostęp do  jej zawartości.

5. Czym charakteryzują się zawiasy wypinane?

Zawiasy wypinane pozwalają w łatwy sposób zdjąć  front szafki (same drzwiczki). Nie potrzebujemy do tej czynności wkrętaka, wystarczy nacisnąć w odpowiednim miejscu.  Służy to np. do dokładnego wyczyszczenia wnętrza szafki.

6. Co to znaczy, że płyta jest laminowana?

Płyty laminowane są produktem wykonanym na bazie trójwarstwowej płyty wiórowej, która w finalnym etapie pokrywana jest  papierem  termoutwardzalnym, który nadaje ostateczne wykończenie płaszczyzny nie wymagające dalszej obróbki.  Sam proces laminowania polega na zaprasowaniu filmu dekoracyjnego na płytę, przy jednoczesnym nadaniu struktury.

7. Co to znaczy, że płyta jest lakierowana?

Lakierowanie szafek to proces, który bardzo dobrze zabezpiecza płytę MDF lub wiórową przed zawilgoceniem a w konsekwencji przed tzw. spuchnięciem. Odbywa się to w specjalnych komorach z zamkniętymi obiegiem, bez dostępu do zbędnych zanieczyszczeń. Firma Elita używa do tego celu najnowszej generacji technologii UV.

8. Jaki rodzaj powierzchni, lakierowana czy laminowana lepiej zabezpiecza przed wilgocią?

Oba rodzaje powierzchni w podobny sposób zabezpieczają przed wilgocią. Najważniejsze w użytkowaniu mebli jest to żeby nie dopuścić do uszkodzenia powłoki mebla np. rysy czy zadrapania. Wówczas woda ma swobodny dostęp i doprowadza do rozwarstwiania materiału czyli tzw. spuchnięcia.

9. Czy mogę zamówić meble łazienkowe na wymiar?

Oferta mebli łazienkowych Elita  to około 500 modeli wyrobów, z których można kompletować funkcjonalne zestawy łazienkowe według własnych preferencji i gustów. Nie ma możliwości zamówienia mebli na wymiar.

10. Mam umywalkę, potrzebuję samą szafkę, czy jest możliwość dopasowania jej z oferty katalogowej?

Konkretna szafka podumywalkowa  projektowana jest pod konkretną umywalkę. Zależności występujące pomiędzy szafką i umywalką są na tyle duże, że bardzo rzadko udaję się dopasować szafkę do innej umywalki (odpowiednie wycięcie maskownicy pod misę umywalki, dopasowanie do głębokości i szerokości). w związku z tym nie ma możliwości dopasowania istniejącej umywalki do nowej szafki.

Polityka cookies

Możesz w każdej chwili dokonać zmian tych ustawień w przeglądarce, akceptując lub odrzucając część z tych plików. Jeśli będziesz korzystał z niniejszej strony bez zmiany w ustawieniach swojej przeglądarki, będziemy zapisywali i uzyskiwali dostęp do tych informacji (cookie) w pamięci Twojego urządzenia końcowego (komputer, telefon itp.) w wymienionych celach. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce prywatności.