Łazienka w stylu minimalistycznym. Ciesz się tym eleganckim stylem i unikaj frazesów

Styl minimalistyczny wywodzi się z tradycyjnej japońskiej architektury i wystroju wnętrz. Wiele osób zakłada, że ​​minimalistyczne przestrzenie są zimne, surowe lub po prostu pozbawione osobowości. Nic bardziej mylnego. Styl minimalny polega bardziej na pozbyciu się nadmiaru dekoracji, bibelotów i codziennych śmieci.

Wprowadzenie do swojej łazienki filozofii „less is more” nie oznacza pustej, ascetycznej przestrzeni.

Minimalistyczne wnętrze jest jednocześnie przejrzyste i pozbawione bałaganu.

Używając odpowiednich kształtów, kolorów i światła, każdy może stworzyć wygodną, elegancką i intrygującą łazienkę, której uzupełnieniem będą funkcjonalne meble łazienkowe.

Wśród wszystkich kolekcji mebli znajdujących się w naszej ofercie, to właśnie seria BARCELONA szczególnie wpasowuje się w styl minimalistyczny.

Meble łazienkowe zaprojektowane są w nowoczesnej stylistyce i wykonane z wysokiej klasy materiałów z zachowaniem największej staranności wykończenia wszystkich jej elementów.

Idealnie dobrana kolorystyka mebli, w połączeniu z neutralnymi tonami w przestrzeni, umożliwi stworzenie jasnej i otwartej łazienki.

Kluczem do uzyskania minimalistycznej łazienki jest wyeliminowanie bałaganu.

Oznacza to, usunięcie tubek z pastą do zębów rozrzuconych po blacie, szczotek do włosów rzucanych w przepełnione koszyki lub też dodatkowych ozdób umieszczonych strategicznie na półkach.

BARCELONA to meble łazienkowe zaopatrzone w pojemne szuflady z systemem cichego domyku „soft close”, jest to idealne miejsce na akcesoria łazienkowe, do których dostęp zapewnia pełen wysuw.

Uzupełnieniem praktyczności tej kolekcji mebli jest umieszczenie w pierwszej szufladzie funkcjonalnego organizera, który z łatwością pomieści wszystkie rzeczy codziennego użytku.

Warto również pamiętać o kontraście.

Pomimo tego, że ściany powinny być dość jasne, dodając ciemniejszych elementów, takich jak czarne meble łazienkowe, odważnie wyrazisz siebie – bez niepotrzebnych ozdobników. Wszystko, co wprowadzisz do minimalistycznej łazienki, powinno być zarówno piękne, jak i funkcjonalne.

Nie ma miejsca na rzeczy, które niczemu nie służą. Upewnij się, że nawet najprostsze przedmioty, idealnie spełniają swoje zadania.
Pamiętaj też o materiałach surowych. Dodanie drewna w celu wyrównania kontrastu, spowoduje, że łazienka „nabierze” ciepła i jednocześnie zachowa swój przejrzysty wygląd.