Elita dla Ziemi – Sadzenie Lasu 2021

Do degradacji środowiska naturalnego w największym stopniu przyczynia się człowiek, dlatego tak istotne jest prowadzenie działalności gospodarczej w poszanowaniu dla przyrody. To, że ochrona przyrody jest bardzo ważna, nie powinno budzić wątpliwości. Co więcej, zachowanie zrównoważonego rozwoju jest jedną z najważniejszych kwestii w kształtowaniu świadomości ekologicznej.

Jako firma zdajemy sobie sprawę, że ludzkie działania mają ogromny wpływ na środowisko naturalne, dlatego chcemy, by nasza aktywność wspierała jego rozwój, a nie degradację. By chronić naszą planetę, w ubiegłą sobotę zorganizowaliśmy akcję sadzenie lasu, podczas której wspólnie z naszymi pracownikami w pobliskiej Leśniczówce Wilki zasadziliśmy blisko 3 000 młodych drzewek. Była to dla nas okazja do wsparcia przyrody, ale również świetnie spędzony wspólny czasu oraz wyjątkowa możliwość integracji.

Dosadzamy, bo wierzymy, że warto.
Drzewa są cenną częścią globalnego środowiska naturalnego. To płuca świata, osłaniające glebę i wody, a także chroniące nas przed szkodliwym wpływem przemysłu. To dom dla wielu tysięcy gatunków roślin i zwierząt, a także ulubione miejsce wypoczynku wielu ludzi. Jako największe rośliny i dzięki prowadzonemu przez nie na ogromną skalę procesowi fotosyntezy drzewa najskuteczniej produkują tlen w atmosferze – jesteśmy dumni, że mogliśmy poszerzyć tę fabrykę tlen.

Wierzymy, że małe kroki mają kluczowe znaczenie, a zadziwiająca łatwość ich osiągnięcia, może mieć pozytywny wpływ na całą naszą planetę. Akcję Sadzenia Lasu pierwszy raz zorganizowaliśmy w 2019 roku, w zeszłym roku powstrzymała nas pandemia COVID-19, jednak w tym roku nie widzieliśmy wymówek! Znów mogliśmy wspólnie zrobić coś dobrego dla środowiska, a także mieliśmy okazję zaobserwować, jak w czasie dwóch lat zmienił się las, który zasadziliśmy jako pierwszy.

Jednym z najważniejszych narzędzi w rozwoju świadomości ekologicznej jest edukacja. To dzięki niej możemy kształcić i wychowywać społeczeństwo w duchu poszanowania dla planety. Dlatego też naszą akcję poprzedziliśmy szeregiem działań, które miały na celu przybliżenie naszym pracownikom idei akcji. Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych uczestników, którym staraliśmy się przekazać jak najlepsze wzorce. W Końcu to na ich barkach za jakiś czas spocznie odpowiedzialności za naszą planetę.

Polityka cookies

Możesz w każdej chwili dokonać zmian tych ustawień w przeglądarce, akceptując lub odrzucając część z tych plików. Jeśli będziesz korzystał z niniejszej strony bez zmiany w ustawieniach swojej przeglądarki, będziemy zapisywali i uzyskiwali dostęp do tych informacji (cookie) w pamięci Twojego urządzenia końcowego (komputer, telefon itp.) w wymienionych celach. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce prywatności.