Elita dla Ziemi – Sadzenie Lasu 2022

Jako firma zdajemy sobie sprawę, że do degradacji środowiska naturalnego w największym stopniu przyczynia się człowiek. Prowadzenie działalności gospodarczej w poszanowaniu dla przyrody jest nie tylko ważne, ale i konieczne dla bezpieczeństwa naszej planety. Chcemy, by nasza aktywność wspierała rozwój środowiska, a nie jego degradację, dlatego w naszej firmie nie brakuje działań ekologicznych.

Jedną z takich inicjatyw jest firmowe Sadzenie Lasu, które wspólnie z naszymi pracownikami organizujemy od 2019 roku. Choć rok później powstrzymała nas pandemia COVID-19, od 2021 na nowo kontynuujemy tradycję. Również w tym roku 24 września spotkaliśmy się w pobliskiej Leśniczówce Wilki, by wspólnie zrobić coś dobrego dla środowiska.

W tym roku postanowiliśmy poszerzyć naszą akcję ekologiczną i włączyć w nią również naszych obserwatorów, klientów czy kontrahentów. Na naszych mediach społecznościowych zamieściliśmy wpisy, za których udostępnienia doliczaliśmy po jednym dodatkowym drzewku, które zasadzimy podczas wydarzenia. W ten sposób zasadziliśmy o 100 drzewek więcej.

 

Łącznie zasadziliśmy 3100 młodych drzewek – brzóz oraz sosen.
Drzewa są cenną częścią globalnego środowiska naturalnego. To płuca świata, osłaniające glebę i wody, a także chroniące nas przed szkodliwym wpływem przemysłu. To dom dla wielu tysięcy gatunków roślin i zwierząt, a także ulubione miejsce wypoczynku wielu ludzi. Jako największe rośliny i dzięki prowadzonemu przez nie na ogromną skalę procesowi fotosyntezy drzewa najskuteczniej produkują tlen w atmosferze – jesteśmy dumni, że mogliśmy poszerzyć tę fabrykę tlen.

Była to dla nas nie tylko okazja do wsparcia przyrody, ale również świetnie spędzony wspólny czasu oraz wyjątkowa możliwość integracji. Nie zabrakło ogniska, pysznego jedzenia oraz atrakcji dla najmłodszych, którym staraliśmy się przekazać jak najlepsze wzorce i zainteresować ich tematyką dbania o środowisko.

 

Polityka cookies

Możesz w każdej chwili dokonać zmian tych ustawień w przeglądarce, akceptując lub odrzucając część z tych plików. Jeśli będziesz korzystał z niniejszej strony bez zmiany w ustawieniach swojej przeglądarki, będziemy zapisywali i uzyskiwali dostęp do tych informacji (cookie) w pamięci Twojego urządzenia końcowego (komputer, telefon itp.) w wymienionych celach. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce prywatności.